Tester Glover SLD-16 UV/MG

Glover SLD-16 UV/MG

Tester ultrafioletowy SLD-16 UV/MG został zaprojektowany w oparciu o zaawansowaną technologię badania prawdziwości banknotów, która jest stosowana w wielu krajach świata.

Cena Produktu: 146.37zł
Kod: SLD-16UVMG
Wysyłka
  • Kurier DPD: 15.00zł

Tester ultrafioletowy SLD-16 UV/MG został zaprojektowany w oparciu o zaawansowaną technologię badania prawdziwości banknotów, która jest stosowana w wielu krajach świata. SLD-16 UV/MG wykrywa różnice pomiędzy farbą absorbującą UV, a odbijającą UV. Umożliwia również sprawdzenie znaku wodnego, oraz uzupełniających się znaków optycznych (recto- verso), a także mikrodruków, dzięki wyposażeniu w szkło powiększające. Urządzenie posiada również głowicę magnetyczną służącą do sprawdzania znaków magnetycznych oraz nitki magnetycznej. Banknoty, które są wyposażone w takie zabezpieczenie, np. dolary amerykańskie, są powlekane specjalną magnetyzującą farbą, dlatego pewne miejsca na powierzchni banknotu wzbudzają czujnik. W polskich złotych cechy magnetyczne w banknocie występują w dwóch różnych miejscach – w starych banknotach jest to numer seryjny na awersie po lewej stronie. W przypadku nowych banknotów zabezpieczenie znajduje się na pasku. Aby zweryfikować prawdziwość, wystarczy dynamicznie, kilkukrotnie przesunąć banknot po czujniku, a świecąca lampka kontrolna poinformuje nas o prawdziwości banknotu.

W urządzeniu zastosowano dwie nowoczesne świetlówki (światło białe i UV) typu „U” o dużej mocy (16W). Jej konstrukcja sprawia, że rozżarzanie świetlówki odbywa się za pomocą jednej pary styków zasilających, co znacznie wpływa na jej żywotność (lampa zużywa się najintensywniej w czasie skoków napięć, a więc włączania i wyłączania). W większości testerów, w celu zwiększenia mocy, stosuje się kilka klasycznych świetlówek (4 stykowych). Zużywają się one dużo szybciej, co ewidentnie zwiększa koszty eksploatacji urządzenia, ponieważ należy wymienić zawsze komplet lamp. Cena jednej takiej świetlówki jest podobna lub wyższa od naszej. Można z dużą pewnością powiedzieć, że są to najtrwalsze świetlówki UV na rynku polskim, a zarazem testery te są najtańsze w eksploatacji. Testy przeprowadzone przez producenta wskazują, że świetlówka przy zalecanej eksploatacji wykazuje ponad 2 lata pełnej sprawności.

Cechy testera:

  • Testuje banknoty w promieniach UV i w świetle widzialnym
  • Wykrywa różnice pomiędzy farbą absorbującą UV, a odbijającą promienie UV
  • Głowica magnetyczna
  • Umożliwia sprawdzenie znaku wodnego
  • Szkło powiększające – lupa
  • Moc lampy światła białego – 16W
  • Moc lampy UV – 16W
  • Wymiary: 296x138x138 mm
  • Zasilanie: 220-240V 50Hz

 

Aktualną dostępność testera Glover SLD-16 UV/MG, oraz możliwość jego zakupu mogą Państwo sprawdzić na stronach naszych sklepów internetowych:

https://biuronet.krakow.pl/product-pol-148-Tester-Glover-SLD-16-UV-MG.html

http://glover.pl/pl/p/Glover-SLD-16-UVMG/120

Opis produktu

Producent Glover
Rodzaj Stacjonarny, UV, MG
Gwarancja 3 lata